Ortotek Ortopedi, sağlık hizmetleri sektöründe ihtiyacı duyulan, uzvu eksik engellilere kaliteli yapay uzuv (protez), uzuvda işlev kaygı bulunan engellilere de yardımcı destekleyici kaliteli cihaz (ortez) uygulamaları yapmak üzere , branşlarında 30 yılı aşkın tecrübeleri bulunan uzman fizyoterapist ve protez ortez teknikerlerinden oluşan ekip tarafından 2000 yılında hizmete başlatıldı.

Her koşulda kaliteli hizmet prensibimizi ISO-9001, ISO-13485, TS-12426, TS-13181 kalite belgeleri ile belgelemiş durumdayız.

Ortotek Ortopedi, tüm ihtiyaç sahiplerine , zamanında , kaliteden ödün vermeden sağlık hizmeti vermeyi ve milli çıkarlar göz önünde tutularak kaliteli yerli üretimi arttırmayı temel alan vizyonu ile çalışmalarını sürdürmektedir.

Bu günkü kurumsal yapısı ile Ortotek Ortopedi, 4 temel bölümde hizmet sunmaktadır.
Bunlar;

  • Protez – Ortez uygulama ve rehabilitasyon çalışmaları
  • İthalat, distribütörlük hizmetleri ve teknik destek
  • Yerli imalat
  • İhracat çalışmaları

Ana faliyet konusu olan protez ortez uygulama merkezi olarak başlanılan hizmetlere yenilerini ekleme çabası olarak , tüm dünyada sektöre hizmet veren ve teknolojik kaliteli ürünleri üreten üreticilerin ürünlerini, Türkiye de bulunan engellilerin kullanımına sunabilmek amacı ile distribütörlükler alındı ve ürünler hasta uygulamalarında kullanılmaya başlandı.

Başlangıçta sadece kendi bünyesinde ileri düzeyde , kaliteli hasta uygulamaları yapma hedefi ile hizmete başlayan merkezimiz, sektördeki diğer uygulama merkezlerinin ürünlere yeterli hızda ve kalitede ulaşamadıklarını göz önünde bulundurarak, distribütörlüğünü yaptığımız ürün yelpazesini genişletti ve profesyonel bir satış ağı oluşturdu. Aynı zamanda ihtiyaç duyan uygulama merkezlerine teknik destek sunmaya başlandı.

Diğer uygulama merkezlerine sunulan tüm ürünlerin ithal olması ve zorunlu alımlar da olsa yapılan ithalatların milli ekonomi açısından yük olduğu bilinci ile ithalatı azaltma amaçlı üretim projeleri yapıldı. Uygulamalarda kullanılan temel ürünlerin yapılması ve yaptırılması ile üretim faaliyetlerine başlandı. Yapılan ilk denemelerin ardından , dünya standartlarında kaliteye sahip ürünlerin bir kısmı üretilmeye başlandı. Üretimi yapılan bu ürünler, iç pazar sunum tecrübemizden faydalanılarak, Avrupa ülkeleri, Balkan Ülkeleri, Baltık Cumhuriyetleri, Afrika, Ortadoğu, Türk Cumhuriyetleri ve Uzak Doğuda kimi ülkelere distribütörler vasıtası ile ihraç edilmeye başlandı.

0
Ürün
0
Bayi Ağı
0
Adet Ürün İhracatı